Saçların elektriklenmesini önlemenin yolları

Paylaş
 

Saçlarımızın elektriklenmesini nasıl önleyebiliriz?

Elektriklenme, dışarı çıkmadan önce şekil vermek için oldukça fazla uğraştığınız ya da kuaför koltuğunda saatlerce oturduğunuz saçlarınızın garip şekiller almasına neden olduğu için can sıkıcı bir durumdur. Genellikle kış aylarında daha çok yaşanan bu rahatsız edici olay, biriken statik elektriğin sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Elektriklenmeyi azaltmak amacıyla elektriklenme öncesinde ve sonrasında bazı tedbirler alabilirsiniz.

Kış aylarında iç mekanlarda kullanılan kalorifer ve ısıtıcılar, havayı ısıtıp saçlardaki nemi alarak elektriklenmeye yol açarlar. Havanın ve saçların kurumasını önlemek için buhar cihazı kullanabilir ya da her peteğin üstüne yarısına kadar su doldurduğunuz kaseleri yerleştirebilirsiniz. Nemlenen hava, saçların kabarmasını, en azından evin içinde engelleyecektir.

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra kullanacağınız saç kremi hem saç tellerini nemlendirir, ayrıca telleri ağırlaştırarak elektriklenme sonucu oluşan kabarıklığı azaltır.

Saçların elektriklenmesi önlemek için özel olarak üretilen bazı saç ürünlerini deneyebilirsiniz. Örneğin saçlarınızı fırçalamadan önce fırçanıza “anti statik saç spreyi” sıkarak statik elektriği azaltabilirsiniz. Plastik fırçaların sürtünmeyle statik elektrik oluşturduğu biliniyor. Plastik fırçalar yerine ahşap ve organik kıllı olanları kullanmak saçlarınızın elektriklenmesini önleyecektir.

(Kadınvegüzellik)

Bu yazı 184 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.