Saç Rengini Güneş Işığından Nasıl Korurum

Paylaş
 

Güneş ışınlarına karşı nasıl cildimiz tepki veriyorsa, saçlarımız da benzer şekilde hareket ediyor. Ancak cildimizin aksine saçlarımızın rengi koyulaşmıyor, açılıyor. Saçınızın cansızlaşıp renginin açılmasını engellemek için onu UV ışınlarına karşı geliştirilmiş saç kremi ve özel yağlarla koruyabilirsiniz.

Duştan sonra saçlarınızda biriken tuz ve kloru temizlemek için uygun bir şampuan kullanın. Mesela boyalı saçlar için özel olarak üretilen renk koruyucu bir şampuan tercih edebilirsiniz.

Saç Rengi

Tatil öncesi saç bakımı için ideali haftada bir kez kökten uca onarıcı maske uygulamak. Böylelikle saçlarınızın esnekliğini ve dayanıklılığını artırabilir, güneş, klor, tuz ve rüzgara karşı daha dirençli olmalarını sağlayabilirsiniz.

Ne kadar önlem alsanız da güneşte saç renginiz yine de açılıyorsa, tatil öncesi kuaförünüze uğrayıp saçlarınıza bir ara ton attırarak durumu lehinize çevirebilir, doğal görünüm elde edebilirsiniz.

(Kadınlardünyası)

Bu yazı 162 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.