Patates Makarnası

Paylaş
 
Patates Makarnası Malzemeleri
2 adet patates – haşlanmış, rende
2 su bardağı un
1 su bardağı semolina – ince irmik
2 adet yumurta
1/3 adet muskat – rende
Tuz
Karabiber

Sosu için Malzemeler
4-5 yaprak ada çayı
1-2 yemek kaşığı tereyağı

Makarna için olan tüm malzemeleri bir kasenin içinde hamur kıvamına gelinceye kadar yoğurun.

Hamurdan rulolar elde edip bıçakla 3 cm’lik parçalar kesip, çatalla şekil verin.

Derin bir tencerede su kaynatın. Hazırladığınız makarnaları haşlayın. Suyun üzerine çıktığında makarnalar haşlanmış demektir.

Bir tavada tereyağını eritin, ada çaylarını içine atın ve yağa biraz renk verin.

Haşladığınız makarnaları bu yağa atıp dışlarına biraz renk verin ve servis edin.

Bu yazı 131 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.