Kaş bakımı ile ilgili merak edilenler

Paylaş
 

Kaşları taramak ne işe yarar? Kaş bakımı için hangi yağlar kullanılabilir? Sarımsak ile kaş bakımı nasıl yapılır? Kaşlar nasıl alınır? İşte cevapları.

Daha güçlü ve daha sağlıklı kaşlara sahip olabilmek her kadının arzusu. Bunu elde etmek için ise kaşlarınıza uyguladığınız yöntemler çok önemli. Peki, kaş bakımınızı doğru mu uyguluyorsunuz?

İşte kaş bakımı ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Kaşları taramak ne işe yarar

Kaşlarınızı da saçlarınız gibi her gün kaş fırçasıyla tarayabilirsiniz. Yalnız fazla bastırıp cildinizi tahriş etmemeye özen göstermelisiniz. Kaşlarınızı taramanız kaş köklerinizdeki gözenekler açılmasını ve hava almasını sağlar, kan dolaşımınız hızlanır. Bu da kaşlarınızın sağlıklı uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olur.

kaş bakımı2

Kaş bakımı için hangi yağlar kullanılabilir

Susam yağı, badem yağı, fındık yağı, Hint yağı ve zeytinyağını tek başına veya hepsinden eşit oranda kattığınız bir karışım hazırlayarak her gün bir kulak temizleme çubuğu ile kaşlarınıza sürebilirsiniz. Bu işlemi kaşlarınızı taradıktan sonra yaparsanız, hızlanan kan dolaşımı ile yağların daha çabuk emilmesini sağlayabilirsiniz.

Sarımsak ile kaş bakımı nasıl yapılır

Sarımsak saçları gürleştirir ve yeni kaş çıkmasına yardımcı olur. Bir sarımsağı soyduktan sonra ucunu kaşlarınıza sürebileceğiniz gibi, sarımsağı ezebilirsiniz de. Eğer sarımsağı ezerseniz içine kaş bakımı için kullandığınız yağları da ekleyebilirsiniz. Kaşlar için sarımsak kürünü haftada bir kez 15-20 dakika uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra sarımsak kokusundan kurtulmak için bir çelik kaşık ya da çatalın sapını kaşlarınıza sürebilirsiniz. Çelik, sarımsak kokusunu tamamen alır.

Kaşlar nasıl alınır

Kaşlar tüylerin uzadığı yönde alınmalıdır. Tersi yönde alınırsa kaşlar küser.

(Kadınvekadın)

Bu yazı 156 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.