Japon Mobilya Tasarımı Kotatsu

Paylaş
 

Japonlar çalışkan, zeki, kibar ve saygılı olmaları ile tanınırlar ancak Kotatsu tasarımı koltuk Japonların biraz üşengeç yanını da ortaya çıkartmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Sonbahar neredeyse bitip kendini kışa bırakmaya hazırlanırken Türkiye’de olduğu gibi kuzey yarım kürede bulunan diğer ülkelere kış gelirken Japon mobilya tasarımcıları tasarladıkları yorganlı yemek masalı koltuk “Kotatsu” ile ye-iç-yat modasını başlatmayı planlıyor gibi görünüyor. Kotatsu ahşap bir masanın etrafına yorgan tutturulmuş ve masanın alt bölümünde de bir ısıtıcı bulunan bir oturma gurubu diye açıklayabiliriz. Kotatsunun kökleri 14. yüzyılda ev içerisinde sabit bir ateş etrafına oturma yerleri yerleştirilmiş olan ev düzenine kadar gitmektedir aslında. Günümüzde köklerinde ateş etrafında ısınmak olan Kotatsuya bir yorgan ve bir de masa eklenmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Kışın yemek yerken hem rahat hem de sıcak olsun istiyorsanız Kotatsu mobilyası sizin içinde bulunmaz nimet. Kotatsu mobilyası bu tasarımı ile sıcaktan hoşlanan ve sadece Ye-İç-yat yaşam tarzını seven kişileri hedeflemiş gibi görünüyor.

 

kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (1)

kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (5)kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (7)kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (6)

kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (4)kotatsu-japon-mobilyası-trendkadinim (3)kotatsu-japanese-heating-bed-table-5

(Trendkadinim)

Bu yazı 233 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.