Eyeliner Nasıl Sürülür?

Paylaş
 

Eyeliner kızlar için vazgeçilmez makyaj ürünlerinden biridir.

Eyeliner sürmek sanıldığı kadar zor değil
Eyeliner sürmek gerçekten ilk başta oldukça zor görünüyor. Ancak zamanla pratik kazandıkça aslında eyeliner sürmenin sanıldığı kadar zor olmadığı aslında gayet basit olduğunu göreceksiniz. Alıştıktan sonra ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Eyeliner sürmenin birkaç değişik yolu var.

eyeliner-nasıl-sürülür3

Eyeliner sürmenin püf noktaları nelerdir?
Öncelikle göz kalemi ile denemeler yapmanız elinizin alışması açısından yararlı olacaktır. Ardından eyelinere geçiş yapın. Sarı saçlarınız varsa kahverengi, koyu saçlarınız varsa siyah eyeliner kullanmanız daha isabetli bir karar olabilir. Eyelineri mutlaka en baştan sona doğru sürmelisiniz. Ortadan başlamanız kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bir de eyelineri tek bir seferde sürmeyi denemeyin. Denemeler, bunun sonucunun pek de hoş olmadığını göstermektedir. Birkaç kere de düzgün bir şekilde sürebilirsiniz.

eyeliner-nasıl-sürülür2

Jel eyeliner nasıl sürülür?
Bazı kızlar likiteyeliner, bazıları ise jel eyelineri daha rahat kullanır. Siz de her ikisini deneyerek kendinize uygun olanı belirleyebilirsiniz. Jel eyelinerler akma ve bulaşma yapmaz, kullanımı daha kolaydır. Jel eyeliner ile kuyruk yapımı daha basittir. Ayrıca kalın eyelineri de daha rahat yapabilirsiniz. Bu eyelineri özel ucu olan eyeliner fırçası ile kullanmalısınız.

eyeliner-nasıl-sürülür-jel

Likit eyeliner nasıl sürülür?
Likit eyeliner kullanımı biraz daha zordur. Bu eyelinerin içinde ince bir fırça vardır vardır ve bu fırça yardımı ile sürülür. Kalem uçlu olanları fırçalılara göre daha kolay kullanılır. Likit eyelinerleri sadece üst göz kapağında kullanın, asla alt göz kapağınızı denemeyin. Hoş olmayan bir göz ortaya çıkarmak istemiyorsanız bu önerimizi dikkate alın.

eyeliner-nasıl-sürülür-likit

Kalem eyeliner nasıl sürülür?
Kalem şeklindeki eyelinerler daha kullanışlıdır. İnce uçlu likit eyelere göre daha basit bir şekilde sürülebilir. İçten dışa doğru bir çizgi çekin ve eğri olan yerlerin tekrar üzerinden geçin. Kuyruk kısmını en sona bırakmalısınız. Gözleriniz kapalı ya da açık sürebilirsiniz. Gözleriniz açıkken sonucu daha iyi görebilirsiniz. Seçim size kalmış. Eyelineri sürdükten sonra bir süre kurumasını bekleyin. Yoksa göz kapaklarınıza bulaşma olasılığı oldukça fazla.

eyeliner-nasıl-sürülür-kalem

Eyelineri taşırırsam ne yapmalıyım?
Eyeliner çekerken orantısız sürme ya da taşırma gibi ihtimallere karşı yanınızda makyaj temizleme mendili bulundurmanız gerekiyor. Kulak temizleme çöpünü bir miktar makyaj temizleme sütüne sürüp eyelineri nazik hareketlerle çıkarabilirsiniz.

Kusursuz eyeliner nasıl sürülür, Sebi Bebi’s videosu ile uygulamalı izleyin

Bu yazı 350 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.