Ev dekorasyonunda geometrik desenler nasıl kullanılır

Paylaş
 

Evinin tarzını değiştirerek modernizme geçiş yapmak isteyenler için dekorasyonda geometrik şekilleri kullanma tüyoları.

Modern ev dekorasyonu, son dönemde oldukça sık kullanılıyor. Sade, abartıdan uzak, keskin şekillerde mobilyalarla desteklenmiş ve modern renklerin hakim olduğu dekorasyon tarzında; modern dünyanın yaşantı biçimi evlere de taşınmış vaziyette. Dekorasyonda son günlerin öne çıkan trendlerinden biri geometri. Evlere çoktan sızan geometri akımı, şehirli ve modern bir görünümün vazgeçilmezlerinden.

Peki bu dinamik trendi uygulamak için neler yapılabilir?

Geometrik desenli duvar kağıtları

Evinizde geometrik desenlerin yarattığı havayı ve modern görünümü oluşturmak istiyorsanız, bunun yapabileceğiniz en kolay uygulamalardan birisi şüphesiz duvar kağıtları olacaktır. Geometrik desenli duvar kağıdı ile evinizin duvarını da belirginleştirerek, iddialı bir dekorasyon tarzına da imza atabilirsiniz. İsterseniz renkli geometrik şekillerden oluşan bir duvar kağıdı seçerek işin içine eğlence katabilirsiniz, isterseniz de sade bir renk tercih ederek daha sakin bir ev dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

ev-dekorasyonu-duvar-kagitlari-pastel-renklerle-birbirinden-farkli-geometrik-duvar-kagitlari-Syo-0XU

Geometrik şekilli sandalye ya da raf kullanın

Çalışma köşenizde, sezonun en trend uygulamalarından birisi olan geometrik şekilli dekorasyon tarzını yaratmak için başka bir alternatif uygulama da mobilyaları geometrik desen seçmektir. Özellikle çalışma köşenizde kullandığınız sandalyenizi ya da masanızın arkasındaki duvarda bulunan rafları geometrik desenlerde seçerseniz, bu tarzı rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

en-güzel-Geometrik-Desenli-Modern-Halı-dekorasyon-fikirleri-650x481

Halı ve yastıklarınızı renklendirin

Geometrik desenli halı ve yastıklara ne dersiniz. Eğer küçük ve basit adımlarla bu akımı yakalamak isterseniz halılar ve yastıklar hayat kurtarıcıdır. Siyah-beyaz renkleri başta olmak üzere pek çok seçenek bulunabilir.

Geometrik perdelerle dinamik mekanlar oluşturun

Geometrik desenli bir perdeyle evinizi çok daha modern ve dinamik bir hale getirebilirsiniz. Perdelerinizdeki geometrik desenleri yine geometrik formlu aksesuarlarla güçlendirerek çok daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Peki aksesuar konusunda neler yapabiliriz.

Geometriyi çalışma köşelerine taşıyın

Evinizde kendinize ait bir çalışma köşeniz varsa ve bu köşenin olabildiğince düzenli ve modern bir görünümde olmasını istiyorsanız, köşenizi geometrik bir dekorasyon tarzı ile yeniden dekore edebilirsiniz.

(Kadınvekadın)

Bu yazı 248 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.