Çocuklarda öksürüğü azaltacak 4 öneri

Paylaş
 

Hemen hemen her çocuğun öksürük krizlerine yakalandığı şu günlerde doğal yöntemler uygulayarak çocuklarınızı rahatlatabilirsiniz.

Grip ve soğuk algınlııyla birlikte oluşan ya da tek başına başlayan öksürük çocukların günlük yaşam kalitelerini düşürmekte. Hemen doktora gidip ilaçlara başvurmak yerine doğal bazı yöntemleri deneyrek çocuğunuzda var olan öksürüğü azaltabilirsiniz.

İşte bu konuda size yardımcı olacak bazı öneriler.

Soğuk buhar uygulaması yapın

Çocuğunuza 3-4 saat arayla 5-10 dakika soğuk buhar makinasından yoğun buhar solutulabilirsiniz. Bu yöntem solunum yollarındaki tahriş ve ödemi gidermeye yardımcı olur.

Ballı limonlu su hazırlayın

Birkaç damla ılık su içinde eritilmiş bala limon suyu katarak hazırlanan içeceği gece yatmadan önce 18 aylıktan büyük çocuğunuza içirin. Bal ve limon karışımı birçok ilaçtada kullanılan ve boğaz tahrişini rahatlatan doğal bir reçetedir.

Yastığını yükseltin

Çocuk düz zeminde yattığında öksürüyorsa yastık biraz daha yükseltilmelidir

Burnu sık sık tuzlu suyla temizleyin

Deniz ya da okyanus suyu içerikli burun damlası ya da spreyi ya da evde hazırladığınız tuzlu suyla çocuğunuzun burnunu gün içerisinde temizlemeniz rahtlamasına yardımcı olacaktır.

(Kadınvekadın)

Bu yazı 138 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.