Çıtır Keçi Peynirli Salata

Paylaş
 
Çıtır Keçi Peynirli Salata Malzemeleri

Çıtır Keçi Peyniri için Malzemeler
250 gr. keçi peyniri
Un
Ekmek kırıntısı
Yumurta

Salata için Malzemeler
2 bağ roka
10 yaprak marul
3 adet pancar – fırınlanmış
1 adet nar – temizlenmiş
Tuz
Karabiber
4-5 yaprak fesleğen
Zeytinyağı
Nar ekşisi

Keçi peynirlerini ceviz büyüklüğünde toplar olacak şekilde hazırlayın. Hazırladığınız peynir toplarını sırasıyla un, yumurta ve ekmek kırıntısına bulayıp kızgın derin yağda kızartın.

Pancarları teker teker akıllı folyoya sarıp 180 derecede önceden ısıtılmış fırında 1 saat pişirin.

Geri kalan malzemeleri irice doğrayın. Fırından çıkan pancarları soyun ve küp şeklinde doğrayın. Sos için olan tüm malzemeleri rondodan geçirin ve salatayla harmanlayın.

Üzerine keçi peynirlerini serpiştirerek servis edin.

Bu yazı 137 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebook

Copyright © 2015 Sugibiyiz.com

Kadın, sağlık, güzellik, hamilelik, anne ve çocuk, moda, makyaj, cilt bakımı ve benzer konular içeren kadın portalı. Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. Sugibiyiz.com, hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir.

Bu site, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki paylaşımlar, güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere dayanmaktadır ancak tıbbi bir öneri yerine geçmez ve sadece bilgi amaçlıdır. Hastalıkların tanı ve tedavileri yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilebilir. Ayrıca Sugibiyiz.com internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanızla ilgili bilgiler doktor tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan cilt bakımı önerileridir. Bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan Sugibiyiz.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.